Elektrokolo

Není to tak dávno, co byla elektrokola jen pouhým překvapením na českých cestách. Dnes už je tomu ale úplně jinak. Dnes na ně narazíte všude, kde se dá. V České republice se jich nachází již přes sto tisíc. Stále přibývají další a další.

Samotní prodejci jízdních kol se shodují, že je jen otázka času, kdy bicykly které mají motorek, převálcují kola běžná.
proutěný koš na kole

Jen za letošní rok by se mohlo prodat okolo 50 tisíc elektrokol, což je dokonce o čtvrtinu více než loni. Nejpočetnější skupinu tvoří lidé, kterým je nad padesát let. Přibývá ale mnohem více mladších zájemců. Podíl mladších lidí ale velmi rychle roste.

Nejedná se o levnou záležitost. Ty nejlevnější typy začínají na 25 tisících korun. Taková největší špička člověka může vyjít i na 250 000,-. Lidem se ale líbí to, jak jim kolo dokáže zjednodušit život. Najednou získává trávení volného času jiný rozměr. Mohou se spokojeně dostat tam, kam by se už nikdy asi nepodívali. Mnohem pohodlněji se přesouvají po městě apod.

Projede elektrokol opravdu rostou. Zato prodeje kol běžných naopak klesají. Elektrokolo je skutečně kolo pro každého a to bez výjimky. Nemusíte totiž řešit žádné kopce ani vzdálenosti. Můžete se podívat, i tam, kam byste se už nikdy nepodívali. Příkladem mohou být terény v Alpách, které jsou nejen v létě plné turistů na elektrokolech.

Zájemců opravdu přibývá. Je tomu tak i díky jejich životnímu stylu a horší fyzičce. Nemusí se totiž jednat pouze o šedesátníka, ale pouze o třicátníka, který má zničené klouby vysedáváním v kanceláři.
dívka na kole

Určitě jste si už i vy všimli, že se začínají rozmáhat e-kola. Díky nim je umožněno snadné přemisťování a člověk se na nich navíc tolik nepotí.

Podle prodejců začínají lidé pořizovat tyto kola už i svým dětem. Díky tomu si s nimi mohou totiž troufnout na výlety, které jsou náročnější. Někdo ale zase něco takového kritizuje, protože tím děti akorát začínají lenivět.

Ti, kteří si jej nemohou dovolit, si jej často sestavují ze svého stávajícího kola. Přestavba se pohybuje okolo 15 tisíc korun.


Nezařazené