Evidence zboží ve skladu

Jestliže máma společnost, kde hraje zásadní roli zboží, tak musíme mít dobře zařízenou skladovou evidenci. K tomu se vždy hodí mít po ruce etikety.

Evidence zboží ve skladu

Propracovaný systém

Výrobní firmy či prodejci manipulují s velkým množstvím zboží, které je většinou ve firmě uskladnění na jistou dobu a potom putuje dále k zákazníkovi. Když si my uděláme regál doma v dílně a vše dobře uspořádáme a budeme věci uklízet na své místo, tak se nemusíme obávat, že bychom nemohli něco najít. Ovšem ve skladu může být spousta různých položek, což si vyžaduje evidenci, která bude svižně fungovat, aby takový export zboží proběhl svižně.

sklad na zboží

Proto musíme vést u každého zboží evidenci, kde budou základní informace jako kód, váha, množství, typ zboží, výrobce, parametry, kde je zboží uskladněno a dále. K tomu slouží speciální software na počítače, který bývá spojen se čtečkami, aby skladník věděl třeba při exportu věděl, kde se zboží nachází, kolik jej má připravit a kdo pro něj přijdete, protože takto se celý proces zrychlí a přesně budeme vědět kde co je. Jednou za čas se provádí inventura, aby se zjistili nesrovnalosti v evidenci a skutečnosti.

Nalepovací etiketa

Systém a elektronika však nestačí, protože my musíme mít popsány i jednotliví palety či krabice, protože ve skále jich je mnohdy spousta stejných a my nevíme, co je uvnitř. Způsob označování musí být spolehlivý, přičemž psát na hnědou kartonovou krabici by nebylo moc čitelné a musíme počítat i s působením nepříznivých podmínek, díky čemuž by čitelnost jenom postupně klesala. Spolehlivou volbou je výroba etiket Samolepici-etikety, protože etiketa je pro označování zboží a dalších věcí skvělá.

okrasná etiketa

Dělíme je na dva základní druhy. Ten první spočívá v tom, že potřebné informace na ni tiskne inkoustová tiskárna, kdežto u termo etikety není vůbec inkoust potřeba, čímž se významně snižují náklady na tisk. Můžou mít různé rozměry, přičemž pro nás je důležité, aby se na ně vlezli všechny potřebné informace. Z druhé strany jsou samolepicí, kdy ji můžeme pohodlně nalepit na zmíněnou kartonovou krabici, přičemž pokud nebudete ve vysokém vlhku, tak se neodlepí.