Jak vytvořit správnou vánoční atmosféru

K příjemnému prožití adventu a následných vánočních svátků vám dopomůže správná . Pokud se chcete inspirovat, doporučuji navštívit mezinárodní veletrh Christmasworld, který probíhá každoročně na výstavištive Frankfurtu nadMohanem. Vystavují tam přední designéři a určují nejnovější trendy pro aktuální sezónu.
vánoční pozadí

  • Posledním trendem je duhový vánoční stromeček a výzdoba v pastelových barvách. Moderní je také ozdobit stromeček ptáčky s peříčky, připnutými klipsy. Velké mašle, doplněné baňkami v pudrové, starorůžové barvě a v odstínech růžového zlata, vykouzlí společně se světelnými řetězy působivou kombinaci. Materiálům vévodí dřevo a sklo, které jdou ruku v ruce. Vrací se také výzdoba z 80. let v podobě skleněných a ručně vyráběných vánočních ozdob.

  • K výrobě adventního věnce použijte různé druhy chvojí a čerstvé řezané květiny, které šikmo seřízněte a střídavě zapíchejte společně s chvojím do namočené aranžovací hmoty pro živé rostliny. Vhodná je nádoba ve tvaru věnce s prázdným vnitřkem a fólií proti úniku vody. Doplňte šiškami, klacíky a na závěr umístěte 4 svíčky a pod ně podložky s bodci. Pokud nezapomenete na pravidelnou zálivku, vydrží vám aranžmá poměrně dlouho. Řezané květiny můžete v případě potřeby vyměnit za jiné.

  • Rostlina pryšec nádherný, známý též jako vánoční hvězda, navodí sváteční atmosféru spojenou s Vánocemi. Hezky vypadá v proutěném košíčku nebo květináčku, do kterého navrch naaranžujte mech, červené bobuloviny a pod okraj uvažte červenou stuhu.

  • Na jídelní židle navlečte potahy s vánočním motivem, na stůl dejte běhoun, organzu a svíčky. Při štědrovečerní tabulipoužijte sváteční servis a skleničky, které slouží jen k tomuto účelu, a právě pro tuto příležitost.

věnec z ozdobiček
Ať už strávíte Vánoce v kruhu rodiny nebo ve společnosti přátel, vždy mějte na paměti, že jsou to svátky klidu a míru. Chovejte se k sobě hezky a važte si jeden druhého.

Nezařazené