Jaká je Vaše první denní aktivita?

Pohyb svědčí Vašeho tělu. Dopřáváte mu jej pravidelně a s nadšením, nebo patříte mezi ty, kdo se místo cvičení věnují odpočinku a relaxaci na maximum?
procházka venku
Cvičení po ránu
Jedná se o třikrát účinnější činnost, než kdybyste se rozhodli jej provozovat v odpoledních či večerních hodinách. Využívejte tedy ranní hodiny na maximum, ať už musíte do práce vstávat v jakoukoli hodinu.
Pokud se Vám povede vstát ráno o třicet minut dříve, získáte čas, kterým neubíráte jeho dotaci žádné jiné činnosti, jíž musíte ten den stihnout. V této době se tak můžete bez zbytečně černého svědomí věnovat tomu, co sami preferujete.
Ideálně byste tento čas mohli věnovat právě pohybovým aktivitám. Ty totiž nastaví Váš metabolismus na celý nadcházející den, stejně jako zapůsobí na Vaše psychické prožívání a rovnováhu. Čím lepším začít všední den, než rozprouděním krve a tréninkem dechu při Vaší oblíbené sportovní disciplíně?

Rozhýbejte svoje končetiny
Tak, jak to vyhovuje právě Vám.
Nenechávejte se zbytečně ovlivňovat názory druhým na to, jaký sport je pro zdraví, hubnutí, nebo tvarování postavy tím nejlepším a zvolte si takovou aktivitu, kvůli níž se:
1. Nebudete muset hned ráno hnát na druhý konec města, jelikož to Vás bude zbytečně stresovat a účinek na organismus bude opačný, než by mělo být požadováno.
2. Budete cítit skvěle – neměla by Vás tedy hned po ránu příliš přetěžovat a neměli byste se trápit tím, že Vám zamýšlený pohyb nejde tak, jako všem ostatním, nebo jak byste si to Vy sami osobně představovali.
mávající cyklista
Po ránu tedy můžete stejně tak vyběhnou do nejbližšího lesa a zde zvládnout pětikilometrový běh, jako můžete pouze rozbalit cvičební podložku a v pěkně pomalém plynulém rytmu se věnovat dechu při držení ásan při józe. Hlavním cílem by měla být aktivizace organismu ve spojení s navozením psychické pohody.
Takto vyplavené endorfiny Vám zpříjemní sebeotravnější, sebenáročnější program, který bude naplňovat následující hodiny Vašich dní.