Kazí peníze charakter?


Peníze jsou a budou vždy věčné téma. Myslíte si, že výhra velké částky peněz v loterii může zkazit charakter? Jsou snad lidé, kteří vydělávají hodně peněz bezcharakterní? Osobně můžu říci, že na některých lidech, které znám pozoruji změnu chování, když mají opravdu hodně peněz. Zrovna u jednoho kamaráda jsem toto zažil. Začal najednou vydělávat velké množství peněz, dostal se totiž na vyšší pozici v práci, a tak si polepšil i finančně. Najednou se choval opravdu poměrně jinak, viděl jsem na něm, jak se chová nějak jinak. Začal hodně ukazovat, že se má dobře a dával to znát i ostatním kolem sebe, to není vůbec dobré. Můžu tedy říci, že ho peníze hodně změnili.

tři pytle s penězi.jpg 

Dalším příkladem může být výhra v loterii. Jsou lidé, kteří si zachovají chladnou hlavu a nedávají kolem sebe znám, že najedou zbohatli, chovají se normálně, dokonce chodí klasicky do práce. Naopak jsou další výherci, kteří takový nápor výhry nezvládnou. Změní se jejich přístup k životu, najednou mají pocit, že se mohou všechno dovolit a vše si mohou koupit. Velice razantně se změní i přístup k ostatním lidem, protože se snaží dávat na odiv, jak na všechno mají peníze. Takový lidé, ale často zůstávají sami. Proč si myslíte, že to tak je? Je to jednoduché. Představte si, že váš kamarád se bude neustále předvádět s novými věcmi, stále vám bude ukazovat nové věci, bude se chlubit s tím, kam jede na dovolenou a další věci. Jak dlouho s ním vydržíte? Nezajímá se o vás, říká vám pouze svoje věci, hlavně vám nepokrytě ukazuje, jak je bohatý a vy, že si nic nemůžete dovolit.

 marketingový tým.jpg

Pozor, peníze opravdu mění charakter. Člověk si může říkat, že i když by měl hodně peněz, tak pořád bude stejný, nic se v jeho chování nezmění. Bohužel nikdo z nás nevím, jak by se choval, kdyby byl opravdu bohatý? Podívejte se na případy rodin, které se kvůli penězům už vůbec nestýkají. Často se to stává například v případě dědictví, velice častá příčina všech rozhádaných rodin. Peníze samozřejmě k životu potřebujeme, ale dávejme pozor na to, aby nás neovládaly, aby se nestalo, že se pro své okolí staneme nesnesitelnými.


Nezařazené