Read Comments

Moderní šroubový kompresor

Jestliže potřebujete do své firmy kompresor, jenž bude pracovat třeba celou směnu, tak určitě volte šroubový kompresor, který je v dnešní době levnější.

Moderní šroubový kompresor

Dlouhodobý provoz

Mnoho firem potřebuje ke své činnosti stlačený vzduch, jenž je dodáván díky kompresorům. U takové výběru se musíme soustředit hned na několik parametrů, protože přeci jen produktů i využití je spousta druhů. Rozhodně nepodceňujte výkon stroje a objem vzdušníku, přičemž takové údaje jsou rozhodující. Pokud potřebujete přísun stlačeného vzduchu neustále, tak se rozhodně nevyplatí kupovat pístový typ, protože časté zapínání a vypínání by mu rozhodně neprospívalo.

moderní kompresor

K tomuto účelu jsou tu tedy šroubové kompresory, jenž fungují díky odvalujícím se šroubům, které zajišťují proces stlačování. Vpředu se vzduch nasává, v ústrojí stlačuje a následně na konci vychází ven do vzdušníku. Nejlepší volbou pro neustálý provoz je rozhodně frekvenční měnič, jenž zajišťuje přesnou regulaci výkonu. Díky tomu jede stroj plynule a vyrábí jen potřebné množství stlačeného vzduchu, což má pozitivní vliv na jeho spotřebu a životnost.

Údržba

Pro dlouhou životnost stroje a jeho správné fungování je zapotřebí se o něj i správně starat, přičemž se Vám náležitě odmění. Údržba není až zas tak náročná, ovšem je skutečně zapotřebí ji podle instrukcí výrobce dodržovat. Jednou ze základních věcí je vypouštění kondenzátu, protože ten se hromadí v nádobě a může napáchat škodu. Další bod je velice důležitý, který se musí opravdu důkladně kontrolovat, protože má velký vliv na mazání.

starý ole

Takže sem tam zkontrolujte hladinu oleje pomocí měrky a po daných intervalech jej vyměňte za nový správného typu. Vzduch se musí do ústrojí nějak dostat, ovšem nemůže tam jít přímo z venkovního okolí, protože nečistoty by jej nenávratně poškodili. K jejich zachycení slouží sací filtry, které se čistí a p určité době vyměňují. I přes pečlivou údržbu může nastat problém v podobě poruchy, kdy je nejlepší využit servisů kompresorů, kde se něj náležitě postarají.

Tags:
Categories Výrobky