Read Comments

Péče o zaměstnance

Základem je, vžít se do role, jako byste vy sami byli zaměstnanci. Každý zaměstnanec si raději vybere firmu, která se k němu bude chovat vstřícně, a bude u ní mít něco více než u ostatní konkurence. Pokud tohle zaměstnanci nenabídnete, věřte, že si jej moc dlouho neudržíte a pracovníci Vám pomalu budou přecházet k jiným firmám.
 týmová práce

  1. Položte si otázku, o co Vám nejvíce jde, když si hledáte práci? Myslím, že u většiny je to stejné, každý chce mít dobré peníze a nemuset se za svůj plat stydět. Proto Vaše zaměstnance platově nepodceňujte. Když Vašim podřízeným nebudete dost platit, věřte, že v nejbližší době přejdou k nejbližší konkurenci a pro Vás za chvíli, nebude mít kdo pracovat.

 

  1. Každý zaměstnanec bude určitě rád, pokud mu dáte něco navíc. Určitě pro Vás bude pracovat mnohem raději, když mu budete ke všemu přidávat, například stravenky, bude mít rozhodně větší chuť do práce, než když bude hladovět, nebo peníze, které si vydělal, hned utratit za oběd. Vaši konkurenci určitě předběhnete, pokud budete nabízet různé typy benefitů.

 

  1. Může existovat spousta zaměstnanců, kteří by o pracovní pozici ve Vaší firmě měli zájem, ale bydlí moc daleko, tudíž by museli dojíždět. To by se jim moc nevyplatilo, pokud byste jim nenabídli, že jim budete cesty z práce a do práce proplácet. Pracovník pro Vás bude rozhodně pracovat s větším nadšením a rozšíříte si pole působnosti.

 

  1. Nezapomínejte na odměny! Co si budeme namlouvat, každý z nás očekává nějaké prémie. Ať je to na Vánoční svátky nebo ohodnocení za dobrý pracovní výkon. Opět to bude dobrý tah hlavně pro Vás, jako zaměstnavatele. Svému podřízenému přidáte pár korun navíc, za dobré výkony, čímž jej budete motivovat, podávat nadstandartní výkony i do budoucna.

 podané ruce

  1. Proplácejte přesčasy! Žádný zaměstnanec Vám nebude dělat zadarmo, pokud chcete, aby Vaše firma fungovala pořádně, a pracovníci, plnili, jak mají. Je občas nutné, zůstat v práci o něco déle. Na to zaměstnanci přistoupí jen, pokud jim tyto hodiny navíc proplatíte.

Tags:
Categories Firmy