Sáčky se zipem mají v domácnosti své pevné místo

Igelitový sáček opatřený uzavíracím zipem je spotřební zboží, které chrlí výrobci v milionech kusů, v různých velikostech a tloušťce polyetylenu. Můžeme do nich ukládat předměty v domácnosti, balit zboží a odesílat je zákazníkům, balit věci při stěhování anebo při ukládání do vestavěných skříní, jako např. sezonní oblečení.

plodiny v miskách

Krabičky, krabice, dózy, plechovky, to vše zabírá spoustu místa ve skříni, v zásuvce, v úložném prostoru. Mnohé z nich nejsou transparentní, takže se musí popisovat, co je uvnitř. Popisky ovšem nemusí být vždy aktuální, a tak se stejně vždy pro jistotu podíváme, co je uvnitř – sundáme víčko, prohrabeme se uvnitř a zase víčko zaklapneme. Je to takový neohrabaný postup, zbytečně zdlouhavý. Se sáčky se zipem je práce mnohem jednodušší. Dovnitř je vidět, lépe vyplní úložný prostor, jsou lehčí než dózy a přitom dostatečně chrání před prachem a vlhkostí.

Hodí se i na potraviny – jeden z největších objemů praktického využití sáčků se zipem jsou potraviny všeho druhu. Nízkohustotní polyetylen LDPE, z něhož se vyrábí, má zdravotní atest, jde o bezpečný způsob skladování v každé domácnosti. Vyhovuje i alergikům, může se využít i ve zdravotnických zařízeních (krev, krevní plazma, infuze) a odolává dobře velmi nízkým teplotám. Nerozpadne se v mrazicím boxu a hlavně jej můžete použít opakovaně, takže stačí propláchnout, nechat vyschnout a uložit do mrazáku sklizeň meruněk, jahod, nebo takto zamrazit ovocnou dřeň.

skladování arašídů

Různé velikosti – různé možnosti

Výrobci počítají s tím, že se v životě vyskytne celá řada příležitostí, kde se tento způsob balení předmětů využije. Máme tedy k dispozici docela malé rozměry sáčků pro drobounké šroubečky, sponky, knoflíkové baterie. Střední velikost (formát A5, A4) poslouží pro papírové dokumenty a ukládání potravin, větší velikost a tuhost se pak hodí pro ukládání sezonního oblečení a bot, pro skladování chemikálií a stavebních hmot.