Read Comments

Skoky na trampolíně jako ideální pohyb pro zdraví a silnou imunitu

Mnoho lidí se domnívá, že imunitní systém stačí posílit pravidelnou konzumací ovoce a zeleniny, která obsahuje značné množství vitamínu C. Ostatně, to se také projevilo v obrovském nárůstu tržeb a ve zvýšení maloobchodních cen tohoto druhu zboží již krátce po vypuknutí koronavirové pandemie. To je jistě chvályhodné, ale silná imunita souvisí s dalšími faktory, které nesmíme zanedbávat.

trampolína s ochrannou sítí

Přechod na zdravější skladbu jídelníčku

Strava se musí stát komplexním systémem, protože k dobrému zdraví potřebujete i jiné vitamíny, minerály, enzymy a další biologicky aktivní sloučeniny. Zařaďte do jídelníčku více ořechů, olejnatých semen (mák, sezam, slunečnice atd.), luštěnin a celozrnných obilovin. Omezujte kouření, alkohol, kofeinové nápoje, bílý cukr a sladkosti, konzervované polotovary a živočišné tuky, které naopak tělo okrádají o živiny.

Přiměřený pohyb

Imunitní systém je úzce propojen s lymfatickým systémem, jsou to dva nerozluční bratři a jeden bez druhého nemůže být funkční. Lymfa je tekutina, která zásobuje živinami veškeré buňky a zároveň z nich odebírá metabolické zplodiny. Odvádí z těla odumřelé tkáně a toxické látky, které se v organismu nashromáždí v průběhu dýchání a příjmu potravy. Nedostatek pohybu způsobuje stagnaci lymfy a usazování nežádoucích látek v organismu – nejprve v místech, kde nejméně škodí (podkožní a meziorgánový tuk, různé cysty, (zpočátku) nezhoubné nádory, ekzémy na pokožce), a pokud tento stav trvá delší dobu, může dojít i k zahájení rakovinového bujení. Tímto tělesným odpadem se oslabuje i imunitní systém a klesá odolnost vůči virovým nákazám a bakteriální infekci.

skákající dívka

Zkuste trampolínu

S trampolínou 366 https://www.beanbag.cz/trampolina-366cm nemůžete nic pokazit, tedy pokud ji ovšem opatříte bezpečnostními prvky (ochrannou sítí a krytem pružin). Pravidelné skákání dokonale rozproudí lymfu a nejen to – posílíte většinu svalové tkáně, získáte lepší fyzičku a zároveň ušetříte vaše klouby od nadměrné zátěže, která jim nesvědčí při běhání na tvrdém povrchu, nebo přehnanými silovými cviky v posilovně.

Tags:
Categories Výrobky