Koupání v čisté vodě je daleko zdravější

Každé malé dítě dobře ví, že pro pití je potřeba mít vodu dokonale čistou. Co už neví ale každý, že obdobně čistá voda by se měla používat i pro koupání.

Koupání v čisté vodě je daleko zdravější

Majitelé rodinných domků se zahradou mají v mnoha ohledech mnohem snadnější život, hlavně tedy v létě. Disponují totiž plochou, na které si mohou vytvořit svou vlastní koupací plochu a nejsou tedy nuceni vážit pokaždé, když dostanou chuť si zaplavat, cestu na nejbližší veřejné koupaliště. Ano, není to nejlevnější kratochvíle, ale zároveň se nemusí za každou cenu jednat o nic předraženého. V současnosti valná část zájemců o vlastní koupací plochu dává přednost před drahými zapuštěnými bazény mnohem levnějším, ale také menším nadzemním modelům.

Dítě v bazénu

Ty sice poskytují méně prostoru pro plavání, ale na druhou stranu není nutné se o ně starat takovým způsobem, jako o klasiku. Samozřejmě, že i v tomto případě je nutné čistit dostatečným způsobem vodu, a to hlavně pomocí správných chemických preparátů. Ty jsou na českém trhu poměrně široce zastoupeny, takže si vybrat dokáže takřka každý majitel koupací plochy.

Plavající dítě

Mezi základní typy dezinfekce se řadí chlór na prví místo, jelikož je v našich zeměpisných šířkách rozhodně nejpoužívanější. Díky tomu, že je cenově docela přijatelný a zároveň docela dobře funguje, využívá se nejen na českých zahradách, ale rovněž i na veřejných koupalištích. Chlór jako takový má však i pár záporů. Předně není příliš voňavý, spíše naopak. Hodně štípe do nosu a obecně jeho zápach mnoha lidem vadí. Také může při vyšší koncentraci způsobovat nepříjemné svědění, což také není nic, po čem by kdokoliv toužil. Je však možné používat ho v menší míře, než je doporučené. Ovšem za vhodných podmínek.

https://www.youtube.com/watch?v=fngvItU9BnA&ab_channel=TopTrendingCZ

Čisté stěny jsou základ

Aby bylo možné používat menší koncentrace, je dobré mít čisté stěny od bazénu. Ty se dají vyčistit klasicky, tedy pomocí kartáče a saponátu, tak i pomocí speciálního bazénového vysavače https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Druhá varianta je sice dražší, ale za to mnohem méně náročná, a hlavně není nutné vypouštět vodu.