Stavebko – ano nebo ne?

Jak šikovně zúročit a rozmnožit vaše peníze? Toť otázka… Přemýšlíte o tom, že si založíte stavební spoření, ale nejste si jisti, zdali se to v dnešní době vyplatí? V dnešní době nejsou úroky na spořících účtech nic závratného, proto se stále více lidí uchyluje k jiným možnostem, kde mohou své peníze co nejlépe zhodnotit za výhodných podmínek, a především beze strachu z jakéhokoliv rizika, že by o vložené peníze mohli přijít.
hotovost na stromě
V dnešní době je velkou výhodou, že našetřené peníze, které za danou dobu na účtu nastřádáte a které po konci doby vyberete už nemusíte použít jen na uspokojení bytových potřeb. Můžete je zkrátka použít na cokoliv, na co se vám zrovna budou hodit.
Za další je také výhodou to, že si můžete vzít úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr. V případě, že budete chtít takový úvěr za účelem pořízení bytu nebo domu, budete se tak moci vyhnout hypotéce, pokud nepotřebujete nějakou vysokou částku a také se můžete vyhnout nutnosti zastavení nemovitosti nebo nutnosti mít ručitele. Pro případ, že si budete chtít tento typ úvěru je ovšem důležité vědět, že doba spoření musí být minimálně dva roky a za tu dobu musíte mít našetřeno alespoň 40% (některé banky mají také v podmínkách dokonce 50%) stanovené cílové částky. Úvěr, který vám bude poskytnut je také zároveň maximálně do stanovené cílové částky. Tento úvěr lze použít jak na pořízení bytu nebo rodinného domu, tak i na jeho rekonstrukci.
mince do prasátka

Tak či tak je asi tato varianta zúročení peněz v dnešní době jednou z nejlepších a nejjistějších investic, a ještě pořád se vyplatí. Pokud jste tedy doteď stále ještě váhali, navštivte některou z bank a založte si ho, věřte, že nebudete litovat. Protože státní podpora v takové výši, v jaké právě teď je vám určitě přijde vhod a jednou budete moci našetřené peníze smysluplně využít.