Proč lidé upřednostňují tuzemskou dovolenou

Finance

Nedostatek financí je jedním z hlavních příčin, proč si lidé nemohou dovolit vycestovat na dovolenou za hranice. I přesto, že se ekonomická situace země pozvedla, stále je mezi námi více než polovina obyvatel, kterých se to týká. Češi jsou navíc národem spořivým a i přes značnou zadluženost některých regionů uvažují z ekonomického hlediska v reálných číslech.
letecký pohled na pláž
Početnou skupinu obyvatel také tvoří milovníci klidu a pohody a se vzrůstajícím neklidem v Evropě v souvislosti s hrozbami terorismu a migrantů raději vyhledávají tichý kout přírody v místech, kde to dobře znají, anebo tam cestují na základě pozitivních referencí. Největší zájem je o ubytování v soukromých penzionech na Vysočině, v jižních Čechách a v horských střediscích Šumavy, Krkonoš, Jizerských hor, Krušných hor, Beskyd a Jeseníků.
A pokud bychom měli být přesní, neměli bychom zapomínat ani na ortodoxní kempaře nebo vodáky či horaly, jejichž životním cílem je žít naplno a prožít své volné dny aktivně, klidně i ve spacáku na karimatce.
západ slunce

I slasti se můžete nabažit

Samotné slasti se nabažit nedá, tento pocit táhne lidstvo kupředu a projevuje se nejen v rozkoši sexuální, ale i v rozkoších jiných, ve smyslových a mimosmyslových vjemech v souvislosti s veškerými projevy lidského života.
stromy lemovaná cesta
Nabažit se však můžete čímsi jednotvárným, změna prostředí je člověku přirozená a proto se také vydáváme na dovolenou mimo svůj domov, kde bychom se měli cítit relativně dobře a v bezpečí. Kdo předpokládal po sametu v roce 1989, že se budeme vrhat hromadně do zemí západní Evropy, a že se nám tento chléb o dvou kůrkách nebude zajídat ani po třiceti letech, ten se hluboce mýlil. Současný trend nás směřuje naopak do vnitrozemských, dosud neprobádaných míst, a že jich je v naší zemi tolik, to si snad uvědomují jen skuteční znalci, kteří ji mají prošlápnutou křížem krážem.

Nezařazené