Učení je zábava

Už od nejútlejšího věku se děti každým dnem něco nového naučí, osvojí si nějakou dovednost nebo přijmou nějakou informaci. Nemusí jít vždy o učení klasickou formou tak, jak jí známe, totiž prostřednictvím vzdělávacích zařízení. A rozhodně se nemusí jednat o nezáživný a nic neříkající výklad pedagoga v mateřských nebo základních školách. Vzdělávací hračky pomohou k rozvoji motorických i intelektových schopností.
barevné kostky

Hračky pro nejmenší

Velmi malé děti do věku dvou let se neustále zdokonalují v motorických schopnostech. K tomu, aby jejich vývoj probíhal správně a zároveň zábavně, slouží různé hračky. Pro tuto věkovou skupinu jsou určeny především různé kostky, věže nebo například puzzle. Zmínit lze i různé navlékání menších či větších předmětů na tkaničku, zatloukání kolíků malým kladívkem a další. Velmi malé děti ocení chrastítka. Všechny tyto hračky pomáhají dětem poznávat předměty, zvuky a práci s jemnou motorikou.

Hračky pro předškoláky

Ačkoliv se dnes nacházíme v době tabletů, počítačů a dalších elektronických požíračů času, správně zvolená vzdělávací hračka, jistě zaujme mnoho zvídavých předškoláků. Protože v tomto věku jsou již děti velmi šikovné, potřebují pro svou zábavu větší stimul, než batolata. Na trhu je obrovské množství hraček určených pro tuto věkovou kategorii. Od různých dětských hudebních nástrojů, přes složitější puzzle, až k různým kreativním sadám na všemožná témata. Dítě si nejprve složí podle obrázkového návodu například auta, se kterými si následně může hrát.
dřevěné počítadlo

Hračky pro větší děti

Zaujmout jakkoliv větší dítko nebývá zrovna lehký úkol. Chceme-li přesto, aby se zabavilo a zároveň se nějakým způsobem rozvíjelo, existují chytré hračky pro takto velké děti. Co třeba sady malých chemiků, s kterými se dítě stane na chvíli uznávaným vědcem? Co třeba origami? Dítě se naučí trpělivosti a pečlivosti. Jestliže chceme jít nutně s dobou a svou ratolest naučit zacházet s počítačem nebo tabletem, i to jde prostřednictvím vzdělávacích PC her. Společenské vzdělávací hry jsou taktéž skvělou volbou pro vzdělávání formou zábavy.

Nezařazené