Univerzální oblečení? Trenčkot!

Trenčkot získal pojmenování z anglického trench coat čili se jedná o druh svrchního pláště vyráběného z bavlny, popelínu, gabardénu, vlny či kůže. Jedná se o tkaniny, které jsou před použitím naimpregnovány, aby byly nepromokavé – odtud také český název pršiplášť. Délka tohoto kabátu dosahuje po kolena. A že se jedná o nadčasový kousek oděvu zase napovídá jeho historie, která sahá až do začátku minulého století.
V chladném počasí zahřeje, v deštivém zase ubrání před promoknutím. Kromě těchto svých praktických vlastností také skvěle vypadá. A dá se kombinovat s různými typy oblečení.
záda ženy
Kombinace s nejrůznějšími druhy šatů je velmi oblíbená. Dá se kombinovat s pouzdrovými a košilovými šaty či s šaty, které mají širokou sukni. Kabát by měl mít neutrální barvu a měl by být vždy delší než šaty. Model se doporučuje doplnit lodičkami, které opticky prodlouží nohy.
Možná je i kombinace s kalhotami a tričkem, protože v jednoduchosti je přece krása. Tady se volí neutrální barvy kalhot a trička bez zbytečných ozdob jakými jsou volány, flitry či třpytky. Kabátek pak může mít výraznější barvu, například červenou, žlutou, zelenou či fialovou.
Trenčkot se hodí pro spoustu příležitostí. Skvěle vypadá ve spojení se sportovním stylem, doplňovat může klidně i mikinu s kapucí. Hodí se také přes letní šaty výrazných barev, přes večerní šaty či tylovou sukni. Skvěle vypadá k džínám i společenským hedvábným kalhotám.
Moderního designu se dá docílit s výrazným páskem přes kabát nebo je-li kabát oversize, tedy nadměrných velikostí. Záleží také na doplňcích. K neutrálním barvám se mohou volit výraznější doplňky žlutých či zelených barev, kdy se klidně může zkombinovat tato křiklavá barva kabelky či batůžku s barvou bot.
žena s deštníkem
Obecně se dá říct, že pokud je barva svrchního oděvu výrazná, oblečení pod ním by mělo mít neutrální barvy a naopak. K jednoduchému oblečení bez vzorů se zase může volit kabát se vzory. Nejoblíbenější je vzor jemných kostek.
Barva tohoto lehkého kabátku také závisí na denní době. Zatímco ve dne se nosí světlejší barvy jako je béžová nebo bílá, večer se volí barvy tmavší jako je černá nebo tmavě modrá. Pokud má celkový outfit působit elegantně, černá barva rozhodně nikdy nic nezkazí.

Nezařazené