Read Comments

Usnadněte si přípravu na Vánoce

Když se optáte svých přátel a známých, či se podíváte na internetové diskuze, zjistíte, kolik lidí slaví Vánoce tak nějak spíš pro děti, než skutečně s dětmi. Ano, je pravdou, že děti mají z Vánoc mnohdy intenzivnější prožitek než dospělí. Navíc čím menší dítě, tím více jsou pro ně Vánoce doslova kouzelným obdobím. Všechno září, vše je nazdobeno a ježíšek opředený mystikou nadělí pod stromeček dárky, na které se těší.
Barevné dárky
Pro rodiče ale mnohdy předchází stres. To, co je pro děti zábavou, se pro rodiče stává povinností a zdrojem napětí. Je třeba naklidit, upéct cukroví, sehnat dárky, a to vše k běžným starostem a povinnostem. Místo těšení se na Vánoce se tak mnohdy lidé těší spíš na to, až bude po nich.
Jak to udělat, abyste se skutečně těšili a prožívali Vánoce společně s dětmi a nevytvářeli tak atmosféru jen pro děti, ale pro celou rodinu, včetně Vás? Zkuste několik tipů, které Vám s tím mohou pomoci.
Před Vánoci si naplánujte, co budete kdy dělat. Při plánování si stanovte, co je skutečná nutnost a co lze v případě potřeby vynechat. Stanovte si realistické cíle. Pokus máte málo času, tak generální úklid skutečně nutností není. Je-li pro vás důležitým každoročním milníkem, tak zkuste zauvažovat, jak by to šlo udělat jinak. Možná ho přesunout na dobu po Vánocích, která bude méně hektická. Nebo si pozvěte úklidovou firmu.
Potřebujete nutně mít na stole deset druhů cukroví? Zauvažujte, zda by jich mohlo být méně. Pokud ne, tak můžete využít i další možnosti. Nemyslím tím teď cukroví ze supermarketu, které mnohdy nestojí za moc. Ale můžete zkusit zjistit, třeba přes sociální sítě, zda někdo nepeče před Vánoci domácí cukroví na zakázku. Nebo využijte levnější řešení a domluvte se s kamarádkou, že každá napečete něco a potom si mezi sebou část cukroví vyměníte. Tak docílíte toho, že budete mít rozmanité druhy, ale méně stresu.
Radující se žena se sněhovými vločkami
Shánění vánočních dárků je mnohdy také náročné. Často nevíme, co vybrat a tak vyrazíme do obchodu, prohlédnout si zboží. Ale množství lidí v obchodech před Vánoci stoupá nad únosnou mez, a tak z nákupu činí mnohdy takřka nadlidský výkon. Samozřejmě se nabízí řešení, a sice objednávat dárky přes internet. Výhodou je, že dnes již řada obchodníků má relevantní tipy na dárky pro muže, či babičky, či děti. Pokud si tedy Váš drahý neřekl sám, jaký dárek by ho potěšil pod vánočním stromečkem, neváhejte a využijte tipy od obchodníků, které Vám uberou stresu z toho, když si skutečně nevíte rady.
Nenechte si kazit náladu tím, co byste měli mít hotovo a připraveno. Vánoce jsou časem pohody a ne inspekce Vašeho domova.

Tags:
Categories Ženy