Read Comments

Venkovní světla

Základem je rozlišit, k čemu daná světla potřebujete. Pokud jen jako dekoraci, nebo dokonce i účelně, abyste viděli na dveřní zámek či na jídlo při zahradní párty. Na všechny příležitosti existuje světelné řešení.

Vánoční světýlka – Tak zde není snad potřeba vůbec nic řešit. Jednobarevná či vícebarevná světýlka, hlavní je, vybírat ta, která jsou určena pro venkovní použití. Pokud použijete totiž jiná, třeba interiérová, nejen, že se během chvilky zničí, ale též může dojít třeba i k požáru.
Zahradní lucerny

Osvětlení chodníku, příjezdové cesty – Zde se musíme zamyslet, zda chcete účelné osvětlení, které opravdu osvětlí cestu tak, abyste viděli, co máte zrovna v ruce, nebo zda chcete jen dekorativní světla. Mezi dekorativní světla se řadí například lucerničky na zapíchnutí do země a napájené jen sluneční energií. Nevydají dostatek světla, ale jako dekorace jsou dokonalé. Mírné světlo zdůrazní, kudy vede cesta, víc od toho ale nečekejte.

Ovšem takové vysoké lucerny, které jsou napájeny už z elektrické sítě, ty osvětlí mnohem více. Nejen, že vypadají skoro jako pravé historické lucerny, ale také jsou krásným prvkem do zahrady i ve dne. Kupříkladu, pokud si pod lucernu dáte i lavičku, máte hned krásné zátiší pro posezení.
zahradní lampion

Osvětlení u dveří – Zde je jedna zásadní věc. Přijdete v noci domů a skoro marně hledáte klíčovou dírku ve vchodových dveřích. Prsty hledáte otvor, případně si svítíte mobilem. Proč až takové manévry? Nechte si před dveře zabudovat venkovní světlo, které se spíná pohybem. Krásně posvítí na dveře, když odemykáte. A když vejdete do budovy, po chvíli samo zhasne. Navíc, pokud správně nasměrujete spínací čidlo, světlo Vám posvítí třeba i na cestu k autu.

Osvětlení na stůl – Máte párty, grilujete, jste venku, ale setmělo se a nevidíte na jídlo či dokonce ani jeden na druhého? Zajímavým řešením jsou malé přenosné lucerničky. Fungují na baterie a stůl osvětlí dostatečně. Pokud chcete ale něco speciálního, můžete před začátkem tohoto posezení natáhnout nad stůl barevné lampionky. Ne, nebojte se, vše funguje na elektrický proud.

Jak vidíte, možností je mnoho. Stačí se porozhlédnout po obchodech a vybrat si.

Tags:
Categories Zahrada a dům