Vše začíná v hlavě

Došli jste k rozhodnutí, že takto to asi dál nepůjde? Plný šatník a hromadu věcí z toho se nějakým způsobem zmenšilo a nejde dopnout, co s tím? Někdy může být chyba v praní a výběru pracího prášku, ale to by se asi nejednalo o celý šatník. Tady bude jiný problém. Tak trochu se nám totiž změnila postava. Není třeba zoufat a upadat do depresí, hladovět, držet dietní programy a pak zase selhávat a být plní beznaděje. Všechno jde dělat i jiným, zábavným způsobem.
sklizeň zeleniny a vejce
Hlavně si vše musíme srovnat v našich myšlenkách a rozhodnout se, co vlastně chceme. Nejdříve budeme muset začít v kuchyni. Jako nejlepší cestou k hubnutí a spokojenosti s vlastním tělem bude totiž přechod na zdravý životní styl, který začíná v naší stravě. Pokud nevíme jakým způsobem se do práce pustit, není na škodu se spojit s výživovým poradcem a ten odborně pomůže sestavit jídelníček to přesně na naši míru, tak jak to bude vyžadovat naše tělo, věk, zaměstnání, pohyb a zdraví.

tablety s pilulkami

Diety, které pomohou

Ačkoliv výživový poradce rád poradí a sestaví jídelníček, tak přece jenom u některých dietních programů nebude doslova lamentovat a přimhouří oči. Není jich mnoho, a přesto jsou to účinné diety, většinou bez jo-jo efektu.

Podle krevních skupin – jejím autorem je lékař, který si dal práci se studiem potravin, roztřídil je podle krevní skupiny a také zároveň doporučil i vhodný sport. Takže vlastně je nutné, abychom znali svoji krevní skupinu, a můžeme začít.

Dělená strava – jedná se i dietu, která v podstatě nic nezakazuje nebo nepřikazuje, jen ten kdo ji bude držet, tak musí být důsledný v určitém postupu. Dělená strava není to, že sníme co nám chutná a o další se rozdělíme s někým jiným. Spočívá v kytičkových a zvířecích dnech. Aby to někoho nemátlo, tak kytičkový den je takový, že se jedná především o ovoce, zeleninu a přílohy – sacharidy. Zvířátka zase znamenají, že si můžeme tento den dopřát maso, mléčné výrobky, vejce, zelenina atd. Tyto dny se střídají, tudíž tělo dostane svoji potřebnou zásobu.

Paleo strava – zde se sází spíš na bílkovinný základ, hodně bio kvalitu a farmářské výrobky.

Low Carb Diet (LCHF)nízkosacharidová dieta je hitem posledních let, setkáme se zde s RAW stravou a také docela dost přísným postupem sebe ukáznění ve stravě.

Středomořská – naprosto ideální styl. Spíš se jedná o úpravu jídelníčku, kde je dovoleno vše v určitém množství, dokonce i sklenka červeného vínka neuškodí.