S vozem z půjčovny dodávek do Adršpachu


Pronajmout si vůz na dovolenou z půjčovny dodávky Praha – tak tento nápad se rodí v mnoha hlavách napříč Českem, zvláště v poslední době, kdy je cestování za hranice republiky ztíženo, komplikováno a omezováno mnoha nařízeními a ne zrovna příjemnými úkony (testování, očkování, karanténa atp.).

Adršpašské skály

Dodávka je výhodná v tom, že míříte za svým cílem ve skupině přátel, jste všichni v jednom voze, je v něm více legrace, lépe se organizuje následující program a můžete mít s sebou více zavazadel, než bývá zvykem, např. jízdní kola, horolezeckou či vodáckou výbavu, vybavení na vícedenní trekking v horách atd. Zbývá pouze určit, kam vyrazit, a my bychom vám rádi nabídli jeden tip, kde si užít pohodovou dovolenou a pokud možno i bez koronaviru.

Kdo by neznal Adršpašské skály

Adršpach patří k nejvíce navštěvovaným místům v České republice, je to překrásné skalní město s několika vodopády, pískovnou a jezírkem a vyhlídkovými místy na jedinečné skalnaté útvary. Vyplatí se sem zamířit těsně po sezoně, v září, kdy je ještě relativně teplo, ale turistický ruch již utichá. Anebo naopak v červnu, ještě před zahájením hlavní sezóny.

jezero v Adršpachu

Zastavte se cestou v Janských Lázních

Janské Lázně jsou od Adršpachu vzdálené (po silnici) pouze 35 kilometrů a tuto trasu ujedete přibližně za tři čtvrtě hodiny. Můžete výlet či dovolenou spojit i s tímto místem, které se mezi lázeňskými areály řadí k nejkrásnějším ve střední Evropě.

Samotný lázeňský komplex se nachází v údolí, je zde tolik potřebný klid a pohoda, můžete tu čerpat energii z hlubokých lesů a dopřát si samozřejmě nějakou z procedur léčby pohybového ústrojí. Doporučujeme na chvíli dodávku odstavit, ubytovat se v některém z penzionů a vyjet kabinkovou lanovkou na Černou horu a vydat se pěšky do Pece pod Sněžkou. Užijete si tu nádherných horských panoramat a výhled na Sněžku opravdu stojí za to.